Maart is op, de zomertijd staat weer aan. De poezen zijn weer een jaartje ouder geworden, inmiddels zijn de dames Asterix en Obelix zijn inmiddels al weer dertien jaar. We hebben deze maand wel heel wat met de zon te stellen gehad. Opdrachten met de zon en silhouetten flitsen tot een zonsverduistering aan toe.
Dan hebben we nog een rijp gehad en zijn we mondjesmaat aan het wandelen geweest met de wandelclub. Maar helaas doet mijn knie nu al een half jaar goed zeer en het einde is nog niet in het zicht. Zelfs een keer gestopt met wandelen zo´n pijn doet het ondertussen. Ook kwam deze maand de City Pier City voorbij gehold en dan inclusief onze fit in 50 dagen coach kwam door de straat.
Nog is langs de Rijswijkse boortoren gelopen en op de zaak weer is broodjes van Sjon gegeten. Lekker eitje en babi panghang broodjes en met niet te hete sambal erop. Altijd lekker maar niet altijd eten.
Tja de zomertijd is gelukkig weer ingegaan. Dan gaat het ook met groen aan de bomen lekker en de bloemetjes gaan ook keihard van Kiet, heerlijk om te zien! Inmiddels zie je ook de vogeltjes lekker scharelen met takken en hondenharen om nestjes te maken. Op een grasveld zag nog een ik denk ganzen ei liggen zonder oppas gans, dus die zal wel mislukt zijn. Daarnaast is het best lekker weer geweest deze maand maar wel met koude nachten met zelfs vorst.
In huis zijn we ook lekke op gang, naast mijn studiotje ook een leuke spiegel gescoord bij de kringloop winken. De spiegel was 25 euro maar ik mocht alles meenemen voor 24… hi koekoek. Eindelijk heb ik ook een Barbie popje gevonden, is kijken wat of dat wordt om te fotograferen. Playmobil is wel grappig maar ik denk dat een Barbie leuker werkt als schilderij met de tv als achtergrond en dergelijke.
Bij de kringloop ook nog wat oude gloeilampen gevonden om te flitsen… gaat goed en ziet er leuk uit. Marja moest ook nog is twee keer werken op zaterdag en dat betekend dat Vriend! haring krijgt. We noemen het maar haaienringen want haring snapt hij. Vriend! snapt ook dat haringen worden geplukt bij segaar in de koelkast.
Eitje tikken3 september 2025Met de uitdaging wekelijks een foto opdrachtje is het inmiddels week nummer 36 en deze keer was het weer zo’n opdrachtje waarmee je mensen kunt verbazen… Deze week een leuk opdrachtje een barst in een eitje timmeren en dan door een eitje schijnen met een lampje tot slot nog even een foto maken. En dat laatste viel niet meer.
Gisteravond moesten we even langs de kapper en gelijk op de terugweg nog wat eitjes ingeslagen en Marja geeft doe boel gekookt en en kon vandaag lekker in mijn ministudio is los met eieren. Ik zag op die site allemaal van die saaie foto’s allemaal hetzelfde soms erg onscherp en soms best leuk. Op één na die was erg leuk! maar daar droop het eigeel uit Ik had lekker hardgekookte eieren, het bleek met rauwe eieren te moeten nou echt niet dat wordt chaos! Dat ik hardgekookte eitjes had kwam omdat ik het verhaaltje van de opdracht te snel had gelezen maar het is goed gekomen. En ik had zo af en toe een eitje.. drie eieren vandaag pff. Ei vier en vijf heb ik terug verkocht aan Marja.
Het is al met al wel grappig, het lijkt in de verte een beetje op olie Die stukgeslagen eieren zij net een soort van foto’s van een vulkaan uitbarsting of een zon of iets dergelijks en zeker als je een half eitje uitknipt. Ook in het kader van de abstracte foto’s is dit een erg leuk onderwerp maar dan moet je wel heel erg op de scherpte letten.
Al met al een leuk opdrachtje, gelijk ook een miniatuur foto opdracht van de 52 weken van een tijdje geleden gelijk gedaan huppa, ben weer benieuwd naar de opdracht van volgende week. Het wordt een leuke verzameling met dingen om te fotograferen dat dan weer wel.
Augustus zit er weer op31 augustus 2025Dat betekent voor mij zoveel als we hebben best nog wel een maandje echt lekker weer en dan pas een beetje de kou en deprimerende periode in. Het is nou eenmaal zo. De levenscyclus is dit en zo is 2025 ook al weer aan de negende maand begonnen. Nog een maandje en dan hebben we lekker twee weekjes vakantie. Een beetje klussen in huis zal het worden en misschien een dagje ergens naar toe dat zullen we nog wel zien.
Augustus was een mooie en best een maand met een prima temperatuur. Ook de maand dat we 40 jaar geleden zijn getrouwd! En dat zie je niet zo vaak meer. Wij zijn lekker onder een brug gaan slapen, niet in een kartonnen doos maar wel onder de Moerdijkbrug langs de A16 in een prachtig vakantiepark met de naam “Europarc de Biesbosch”. Een lekker midweekje maar dan met een weekend weggeweest. Van woensdag tot en met maandag en met prachtig weer. Leuke dingen bekeken, dat is wel te zien aan de plaatjes We hebben er lakker rustig aan gedaan en lekker in het zonnetje gezeten.
Om de wandelingen er in te houden zijn we ongeveer iedere week naar het Wilhelminapark of het Elseburgerbos geweest om Vriend! je lekker uit te laten. En gelijk zelf nog een klein beetje te bewegen. Die buik is ondertussen wel een drama aan het worden! moet wat mee gebeuren. Doordat ik nog al pijn in mijn rug, nek en schouder heb ben ik ook nog bij Joseé in het Bezuidenhout geweest voor een fijne massage, ander heb ik eigenlijk geen reden om daar te komen, gek eigenlijk.
Omdat we een paar dagen weg gingen hebben Marianne en Rob voor de poezen gezorgd en Rob had om onze 30 jarige vriendschap te vieren een fles bubbels mee genomen, lekker hoor. Met dat 52 weken fotograferen zat er nu wel een leuke opdracht bij om een zijgezicht en en frontaal gezicht te combineren, eindelijk is wat leuks. Bij de bushalte op het muurtje van de flat stond een gargouilles op mij te wachten, misschien leuk om op te nemen in het bad eentjes verhaaltje wat ik ooit is ga maken. Misschien is beginnen aan een script.
De maand is best snel gegaan en het is ook al weer vroeg donker en de grasaren zijn gelukkig weer aan het verdwijnen.